Dobór wzoru, koloru i fasonu krawata

0
7335

Krawaty mają różne kolory, fasony, wzory. Jedne są gładkie, a inne mają wyraźną fakturę materiału. Należy pamiętać o tym, że krawat powinien być dopasowany do stroju i okazji.

Krawat w kropki
Krawat w kropki

Do wzorzystej koszuli lepiej wybrać spokojny, jednokolorowy krawat. Na ogół krawat powinien być ciemniejszy od koszuli szerokością dopasowany do klap marynarki, tzn. wąski krawat do wąskich klap marynarki i odwrotnie.

Jakość materiału i wzory są podporządkowane modzie; przeważnie na wiosnę pojawiają się nowe kolory i materiały. Próbuj dopasowywać coraz to inne krawaty do koszuli, która jest typowa dla Twojej garderoby. W ten sposób możesz łatwo zmienić swój wygląd, kupując tylko jeden krawat, na przykład w kolorach wiosennych.

Jeśli potrzebujesz ozdoby na szyję na wesele, chrzest czy pogrzeb, zakres stosownych fasonów jest dość ograniczony (srebrny albo czarny plastron, czarny albo srebrzystoszary krawat), a wyboru dokonuje się w miarę łatwo. Zdecydowanie większym problemem jest wybór krawata, który ma być noszony na co dzień. Możliwości jest o wiele więcej, a wiadomo: im więcej możliwości, tym trudniejszy wybór, nie jest sztuką skompletowanie kilku zestawów koszula – krawat. Sztuką jest dopasowanie jednego krawata do kilku Twoich koszul czy garniturów, żebyś każdego dnia czuł się zadbany i szykowny.

Typowe wzory krawatowe to na przykład małe kropki, małe figury geometryczne w kolorystyce Ton-in-Ton (mikromotyw); modne są również paski lub wzory typu paisley (zwane w Polsce także tureckimi). Motywy mogą jednak stanowić pewne niebezpieczeństwo. O ile drobne kwiatki jeszcze „ujdą” za stylowe, o tyle krawaty z oznaczeniami dolara albo nawet z postaciami Disneya, po które sięga wielu zachwyconych mężczyzn, kwalifikują się do tej samej kategorii, co białe skarpetki tenisowe w połączeniu z butami na oficjalne spotkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj