Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? 4 ważne kwestie

  0
  5043

  Pierwsze wrażenie kształtuje się w ciągu pierwszych kilku sekund spotkania z drugą osobą. W tym krótkim czasie kształtujemy opinię na temat naszego rozmówcy bazując na takich czynnikach jak: wygląd, mowa ciała, postawa, sposób zachowania i ubioru.

  Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i bardzo trudno jest je później odwrócić. To właśnie pierwsze wrażenie nadaje ton dalszej relacji.

  Warto wiedzieć jak kształtować dobre pierwsze wrażenie, dlatego zebraliśmy 4 punkty na których dobrze się skupić, aby pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne.

  Punktualność

  Spóźniając się na określone spotkanie moglibyśmy stworzyć pierwsze wrażenie (i to negatywne) nim jeszcze rozmówca zobaczy nas na oczy, dlatego warto zaplanować przybycie trochę wcześniej na umówione spotkanie, biorąc wcześniej pod uwagę takie sytuacje jak korki czy znajomość miejsca w którym się ono odbędzie.

  Wygląd

  Pierwszą rzeczą którą zobaczy rozmówca jest Twój wygląd fizyczny i sposób ubioru. Kluczem w tym przypadku jest ubranie się odpowiednio do okazji, dlatego warto zastanowić się nad tym jaki sposób ubioru zastosować do danej sytuacji, biorąc pod uwagę również w jaki sposób może być ubrana osoba z którą się spotykasz czy tradycje kraju w którym jesteś, a także kulturę do której przynależy ta osoba.

  Mowa ciała

  Jeśli chodzi o pierwsze wrażenie to mowa ciała potrafi zdradzić więcej niż wypowiadane słowa. Bądź pewny siebie, wyprostowany, zachowuj kontakt wzrokowy.

  Uśmiech jest bardzo ważną kwestią. Może to być nawet mały uśmiech, ale ważne by był on naturalny i ciepły. Zbyt szeroki uśmiech przyklejony do twarzy będzie postrzegany bardziej jako maskowanie nerwowości lub nawet arogancja.

  Niemal wszyscy chociaż trochę się denerwują, kiedy spotykają kogoś po raz pierwszy, dlatego warto być świadomym swoich stresowych nawyków, jak np. obgryzanie paznokci by trzymać je w ryzach.

  Autentyczność i pozytywne nastawienie

  Robienie dobrego wrażenia nie oznacza że musisz się starać na siłę przypodobać czy udawać kogoś kim nie jesteś. Będąc autentycznie sobą będziesz czuł się pewnie i pomoże Ci to zbudować zaufanie rozmówcy.

  Twoje nastawienie wpływa na wszystko co robisz, więc zachowuj pozytywne nastawienie, nawet w przypadku krytyki lub nerwowości.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj