Węzeł Manhattan – dla mężczyzn o okrągłej twarzy

0
9993

Nie wiadomo, kto nadał temu węzłowi taką nazwę. Rozpowszechniono ją jedynie w Niemczech (poprzez Internet).

Z takim węzłem nawet mieszkańcy Manhattanu w Nowym Jorku, którzy, jak wiadomo, przez cały tydzień, o każdej porze dnia chodzą w garniturach, wyglądaliby bardzo elegancko. Węzły krawatowe typu Manhattan, o kompaktowym kształcie, są szczególnie korzystne dla mężczyzn o okrągłej twarzy. Efekt wyszczuplający można dodatkowo zwiększyć, wybierając krawat w paski.

Rada

Pomijając utarte ostrzeżenia dotyczące krawatów we wzorki, trudno jest udzielić ogólnych rad co do stylu zestawień krawat – koszula. Moda się zmienia – dopuszczalne jako nowy klasycyzm są odważne połączenia wzorów w stylu lat siedemdziesiątych. Z czasem na pewno znajdziesz takie połączenia, które będą do Ciebie pasowały – niezależnie od rodzaju modnych koszul. Przy zakupie koszuli od razu konsultuj się ze sprzedawcą w sprawie krawata (nie musisz za każdym razem kupować nowego). Dużą pomocą są wystawione w sklep zestawy koszula – krawat.

Ważne

Fason Manhattan to interesująca mieszanina dwóch różnych węzłów. Początek kolejności wiązania jest identyczny jak w przypadku węzła św. Andrzeja. Kiedy po raz drugi przełożysz aktywny koniec krawata, powinieneś wykonać kroki wiązania Four-in-hand. Przypuszczalnie już je umiesz, więc musisz przyswoić sobie jedynie ruchy początkowe.

Sposób wiązania

wezel-manhattan

W kilku słowach

  • (lekko) asymetryczny
  • odwrócony – wygląda kompaktowo nawet z szerszych krawatów lub grubych tkanin
  • do typowych i szerszych kołnierzyków
  • do niewyszukanych krawatów
  • z cienkich lub elastycznych tkanin
  • nie rozwiązuje się sam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj