Jak dobrać zegarek męski do stylizacji?

0
5140

Dla wielu osób męski zegarek jest jednym z najważniejszych dodatków do stylizacji. Sprawia, że ubiór staje się bardziej dopracowany. Jednak by tak było, musi być dobrze dopasowany. Co to oznacza? Przede wszystkim należy wiedzieć, jaki nosić do garnituru, a jaki do casualowych ubrań. Podpowiadamy, jak dobrać zegarek do stylizacji.

Jak wybrać zegarek męski?

Choć dzisiaj większość z nas ma ze sobą telefon, a często i tablet, laptop, a dzięki niemu także możliwość sprawdzenia godziny, nie oznacza to, że rezygnuje się z zegarka. Jest to bowiem dodatek, który służyć ma nie tylko mierzeniu czasu. To właśnie on dopełnia męskiego stroju, ale i pokazuje status społeczny. Zegarki męskie to uzupełnienie zarówno eleganckich, jak i casualowych stylizacji, dlatego niezależnie od tego, co się ubiera, warto założyć zegarek na nadgarstek. Oczywiście istotne jest to, by go właściwie dopasować. Jak?

Rodzaje zegarków męskich

Przede wszystkim ważne jest to, że można wyróżnić kilka rodzajów zegarków męskich. Różnią się między sobą wyglądem. Na to składa się przede wszystkim koperta. Może mieć różny rozmiar lub kształt. Wielkość powinna zależeć od tego, jak duże ma się przedramię. Kształt koperty to kwestia gustu. Może być okrągła, owalna, prostokątna, kwadratowa.

Istotne przy wyborze zegarka jest również mocowanie do nadgarstka. Może być to pasek lub bransoleta. Pasek najczęściej jest skórzany, ale są też modele z płóciennym. Bransoleta to już zdecydowanie inna sprawa. Klasyczna jest metalowa. Jednak bardzo popularne stały się również mocowania drewniane, gumowe. To, z czego są wykonane, jest właśnie ważne z uwagi na to, do czego można je założyć.

Jak dobrać zegarek męski do stylizacji?

Zegarek jest dodatkiem do stroju bardzo subtelnym. Właściwie chowa się pod mankietem, ale jak się wysunie – przykuwa wzrok. Właśnie dlatego ważne jest, by pokazywał status materialny właściciela, jego gust, ale i styl życia. Jednak pasować musi również do stylizacji. Nie ma sensu do garnituru zakładać sportowego zegarka. Nawet, jeśli jest się w kwestii mody ekstrawaganckim. Nie każdy musi to tak odebrać.

Jaki zegarek nosić do garnituru?

Stylizacje w uproszczeniu można podzielić na oficjalne i casualowe. Pierwsze są zdecydowanie bardziej wymagające, ustandaryzowane. W przypadku stylizacji formalnej najlepiej sprawdzają się zegarki o klasycznym wyglądzie na skórzanym pasku. To, co istotne w takim przypadku, to dopasowanie go do reszty skórzanych elementów stroju – zarówno kolorem, jak i fakturą. Tak więc pasek musi być idealnie dobrany do butów, paska, aktówki. Dzięki temu zachowana zostanie formalność ubioru. Oczywiście zegarek powinien pasować również do reszty męskiej biżuterii, a więc do spinek do mankietów, klamry paska. Oficjalny dress code dopuszcza zarówno srebrne, jak i złote odcienie. Często wybierane są również czarne. Do garniturów codziennych założyć można zegarek z chronografem.

Jaki zegarek męski nosić na co dzień?

Na co dzień można sobie pozwolić na zegarek klasyczny, ale można wybrać również model większy, posiadający na tarczy dodatkowe przyciski, elementy luminescencyjne i dodatkowe funkcje. Zegarek do casualowych stylizacji nie musi mieć skórzanego paska, może być na srebrnej bransolecie, płóciennym pasku. Swego czasu popularne były zegarki gumowe, a dzisiaj chętnie wybierane są drewniane zegarki.


Artykuł zawierał treści sponsorowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj