Bluzki damskie – jak dobierać je do sylwetki?

0
10332

Wybór bluzek damskich jest ogromny. Jednak często stojąc przed lustrem w przymierzalni trudno nam się zdecydować na odpowiedni model, gdyż jedna bluzka wydaje się zbyt obcisła, a druga z kolei zbyt obszerna. Jak zatem znaleźć krój odpowiednio dopasowany do figury, aby nie wyglądać jak przysłowiowa beza albo jak w worku, który czyni nasze ciało bezkształtną masą. Trzeba podkreślać odpowiednio swoje atuty i ukrywać mankamenty figury.

Figura jabłka – bluzki odcięte pod biustem

Figura jabłka to dość problematyczny rodzaj sylwetki mamy tu do czynienia z dość szczupłymi nogami, które warto podkreślać, a także przyciężką górą sylwetki, w której jednak atutem jest duży biust. Aby odpowiednio wyeksponować walory takiej sylwetki należy dobrać do niej bluzkę odciętą pod biustem, która od tego miejsca, rozszerza się ku dołowi. Krój to jednak jeszcze nie wszystko, gdyż ważny jest jeszcze materiał. Nie powinien być ciężki i ciemny. Lepiej postawić na jasną, pastelową kolorystykę, a także nieprzejrzyste materiały. Zatem warstwa tiulu na pewno się nie sprawdzi. W ogóle należy w tym przypadku unikać bluzek składających się z kilku warstw, natomiast można postawić na modele drapowane z plisem oczywiście rozpoczynającym się poniżej linii biustu. Jak wiadomo pionowe pasy wyszczuplają optycznie więc poza plisem można zdecydować się również na taki deseń na bluzce. Oczywiście spodnie lub spódnica powinny być odwrotnie do bluzki dopasowane, najlepiej z wyższym stanem, aby nic nie wylewało się na boki.

Figura gruszki – warstwy są dla Ciebie

Kobiety o figurze gruszki, albo też kolumny posiadają mały biust, za to solidne uda i pośladki. Dlatego przeciwnie do jabłek nie powinny nadmiernie podkreślać ud, wybierając raczej proste kroje nogawek, ewentualnie rozszerzające się, jak szwedy czy dzwony. Z kolei bluzka powinna być jak najbardziej dopasowana, podkreślająca drobną budowę, jednak aby dodać jej nieco krągłości, warto zdecydować się na bluzki typu hiszpanka z dużą falbaną w obrębie biustu, która optycznie go powiększa. Można zdecydować się równie na bluzki składające się z kilku warstw.

Zdecydowanie najłatwiej w kwestii doboru kroju bluzki mają klepsydry. Mogą wybierać zarówno modele oversizowe i wtedy podkreślać krągłe biodra spodniami lub spódnicami albo bardziej dopasowane, do których mogą dobrać zarówno rozszerzające się, proste, a nawet dopasowane nogawki spodni. Znajdź bluzkę dopasowaną do Ciebie na https://diversesystem.com/pl/ona/bluzki.


Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj