Zasady doboru muszki

1
6121
  • muszka3Przede wszystkim muszka pasuje do koszuli smokingowej z kołnierzykiem w kształcie stójki z odchylonymi rogami.
  • Możesz połączyć muszkę również z kołnierzykiem tradycyjnym typu Kent, najlepiej stosując prostą technikę wiązania, gdyż klasyczna muszka jest bardziej odpowiednia dla kołnierzyka z odchylonymi rogami.
  • Nie należy zakładać kolorowych muszek do smokingu – nieprzypadkowo nazywają się przecież „muszkami dziennymi”, nie mogą więc stanowić dodatku do stroju typowo wieczorowego.
  • To, czy dobrze wyglądasz w muszce, zależy od Twoich rysów twarzy i aktualnej mody, jak również od ubrania, z którym chcesz ją połączyć (pasuje do garnituru jedno albo dwurzędowego, lecz nie do wszystkich fasonów kołnierzyka).
  • W każdym razie musisz przede wszystkim być przekonany, że nałożenie muszki jako dodatku do twojego ubioru to wybór właściwy. Musisz czuć się w niej swobodnie, ubrany, a nie przebrany.

1 KOMENTARZ

  1. Witam,
    chciałbym zauważyć, że koszula opisana jako smokingowa jest koszulą frakową. Obecnie do smokingu zakładamy koszulę z kołnierzem krytym, stójka pozostaje do fraka. Jako uzasadnienie podaję aspekt historyczny – wykształciło się to już w XX w. (Wystarczy spojrzeć obecnie na zdjęcia brytyjskiej rodziny królewskiej (bastion klasycznej męskiej elegancji) podczas spotkań wieczorowych. ) oraz estetyczny – czarne wiązanie muchy bardzo odznacza się na całym kołnierzu.
    Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj