Porady dotyczące wiązania muszki

0
6494

Oto kilka wskazówek by wiązanie muszki było udane. muszka4

Podnieś prawą (albo lewą, jeśli jesteś leworęczny) nogę. Muszka ma mały metalowy haczyk do regulowania długości. Wydłuż ją, przy czym najpierw zawiąż wokół nogi! (Wykonuj ruchy dokładnie) Zawiąż muszkę w taki sposób, jakbyś wiązał sznurowadło. Uważaj tylko, aby w ostatnim kroku nie wyciągnąć podwójnych końców.

Wynik jeszcze nie jest doskonały, lecz, po pierwsze, własnoręcznie zawiązana muszka może spokojnie wyglądać trochę krzywo, a po drugie, na koniec i tak zawsze musisz ją zaciągnąć i poprawić. W tym celu złap na zmianę oba podwójne i pojedyncze końce i pociągnij ostrożnie w przeciwnych kierunkach. Zazwyczaj ta technika wiązania przynosi efekty już w pierwszej próbie. Masz teraz dwie możliwości: zwęzić muszkę i ją nosić – albo rozwiązać ją i powtórzyć wiązanie wokół szyi (założywszy koszulę).

Muszka ma dwie różne szerokości: tzw. oset – od 5,5 do 7 cm, i „skrzydło nietoperza” – od 4 do 5 cm. Żebyś był modny i nie wyglądał jak klaun, muszka nie powinna być widoczna kątem oka i wystawać poza krawędzie kołnierzyka. Nie wstydź się przymierzyć muszkę w sklepie: nawet wstążka do własnoręcznego wiązania jest zazwyczaj już zawiązana albo sprzedawca ją dla Ciebie zawiąże, jeżeli nie masz w tym doświadczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj