Męski portfel slim – kiedy mniej znaczy więcej!

0
5239

Wypchane kieszenie to wizerunkowa katastrofa. Niestety, ewolucyjnie wytworzony w męskiej naturze pragmatyzm, często zmusza współczesnych gentlemanów, by z męskich skórzanych portfeli robić miniaturowe saszetki, które rozpychają kieszenie do granic. Rzeczywistość pokazuje, że zaledwie ułamek tej zawartości jest nam codziennie rzeczywiście potrzebny. Dlatego przy okazji wiosennych zakupów warto pomyśleć o portfelu slim – minimalistycznej wersji portfela dla panów, który urzeka rozmiarami, jest funkcjonalny i nowoczesny zarazem.

Cienki portfel – zmień przyzwyczajenia, sprawdź sam siebie!

Brakuje motywacji, by ociężały, rozciągnięty portfel męski ze skóry poddać „terapii wyszczuplającej”? Pomyśl o swoich przyzwyczajeniach – to one sprawiają, że nosisz w kieszeni aktówkę. Nie trzeba oczywiście z miejsca rezygnować z zawartości – portfel slim można potraktować jako ten, w którym nosimy rzeczy najpotrzebniejsze, takie jak dowód osobisty, prawo jazdy, kartę płatniczą czy kilka banknotów na czarną godzinę (wszak nie wszędzie zapłacimy zbliżeniem, choć lista punktów z taką formą płatności rośnie lawinowo). To na tyle! Co z pozostałą częścią zawartości?

Dokumenty typu dowód rejestracyjny, paragony, karty promocyjne, karty wstępu, wizytówki – wszystko to można chować w schowku samochodowym, męskiej torbie na ramię, kalendarzu lub organizerze służbowym itd. Portfel slim męski to przedmiot minimalistyczny i cała urocza natura tej skórzanej galanterii jest właśnie w jej rozmiarach. Z powodzeniem zmieści się do każdej kieszeni, nie wadzi w codziennym funkcjonowaniu (także w trakcie prowadzenia auta), a co najważniejsze brzydko się nie odznacza w kieszeni. Cienkie portfele męskie Gentle Man stają się ostatnio bardzo popularne – panowie cenią je za rzeczone wymiary – często mogą nosić je w jednej kieszeni ze smartfonem, są także wygodne do wcześniej wspomnianej płatności na zbliżenie.

Fot. Cienkie portfele typu slim – Gentle-Man.pl

Jak sprawdzić, czy potrzebujesz portfel slim?

Zrób prosty test – w jednej chwili wyjmij dosłownie całą zawartość portfela męskiego na stół. Następnie utwórz dwie kupki – przedmiotów, których używałeś przez ostatnie 5 dni oraz tych, których nie używałeś w tym okresie. Zwykle już taka wstępna segregacja pokazuje, że około 60% zawartości portfela to zwykłe śmieci. Dlatego portfel slim spokojnie wystarczy dla najpotrzebniejszych dla nas rzeczy – cała reszta może wylądować w koszu lub jakimś innym wybranym miejscu. Przy okazji niektórzy panowie mogą odkryć kilka „artefaktów” – prawdziwe rarytasy typu zdjęcie byłej dziewczyny, karnet na siłownie sprzed 2 lat, scyzoryk, trzymany na wypadek apokalipsy zombie i takie tam…

Fot. Super cienki portfel marki Brodrene – Gentle-Man.pl

Zalety męskiego portfela slim

Choć to trochę banalne, warto wyłożyć wszystkie karty na stół. Oprócz uporządkowania zawartości starego portfela, skórzany slim daje nieco więcej pozytywów w codziennym funkcjonowaniu. Skóra to materiał elegancki, minimalizm zaś to jedna z cech współczesnego gentlemana. Płacąc na randce czy kolacji służbowej, używając takiego cienkiego portfela, wykazujemy przywiązywanie uwagi do detali, dbałość o szczegóły kompozycyjne – słowem, wysyłamy sygnał do świata, że jesteśmy facetem z klasą. Licowana skóra to pewniak, jest przyjemna w dotyku, fantazyjnie się błyszczy, przyciąga wzrok – cienkie portfele z tego materiału wyglądają urzekająco. Polecamy!


Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj