Prawidłowa długość rękawa marynarki – jaka powinna być?

0
7280

Panuje wiele zasad na temat prawidłowej długości rękawa marynarki, które niestety nie są prawidłowe. Zdarza się że te właśnie nieprawidłowe zasady wychodzą od sprzedawców, którzy szerzą je z braku rzetelnej wiedzy lub też chęci sprzedania zalegającego towaru.

Jednym ze sposobów mierzenia rękawów, który możemy spotkać w sklepach jest wyciąganie rąk przed siebie na wysokości barków. Naturalną konsekwencją tego sposobu mierzenia będą za długie rękawy, więc ten sposób należy odrzucić.

Kolejnym błędem, który jest powtarzany jest to, że rękaw ma sięgać do kciuka. Podobnie jak w pierwszym przykładzie – rękaw będzie za długi.

Wiemy w jaki sposób nie mierzyć długości rękawa marynarki, w takim razie – jak to robić? Podobno 1 obraz jest wart więcej niż 1000 słów, więc spójrzmy na grafikę, która w bardzo prosty sposób przedstawia, jaka długość rękawa marynarki jest prawidłowa, a jaka nie.

Źródło: rembarndt.co.nz

Ręce spuszczamy w dół i w ten właśnie sposób mierzymy prawidłową długość.

Mankiet koszuli powinien zatrzymywać się na przegubie, a rękaw marynarki powinien kończyć się 1-2 cm powyżej przegubu.

Mam nadzieję, że teraz kwestia prawidłowej długości rękawa marynarki wydaje się zrozumiała i prosta. Jeśli jednak macie jakieś pytania lub chcielibyście się czymś w tym temacie podzielić – zapraszam do napisania komentarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj