5 największych błędów modowych polskich mężczyzn

0
5990

Choć mawia się, że Polacy słyną z marudzenia i narzekania to tak naprawdę ten sposób podejścia do życia przewija się w mniejszym lub większym stopniu w każdym z państw. W tym artykule nie będziemy narzekać na to jak beznadziejnie ubrani są polscy mężczyźni, lecz zwrócimy uwagę na największe błędy modowe, które sprawiają, że dana kreacja prezentuje się po prostu fatalnie.

1. Za duże rozmiary ubrań

W czasach kiedy było się dzieckiem i mama kazała nosić większe ubrania po bracie lub kupiła większy rozmiar z myślą o tym że dziecko urośnie to ten sposób myślenia był jakoś usprawiedliwiony, jednak kiedy jesteśmy już dorośli i sami dobieramy sobie ubrania, kupowanie tych które są za duże jest po prostu nie do przyjęcia. Kiedy wkraczałem w dorosłość i zacząłem się przyglądać temu co noszę zauważyłem, że większość moich ubrań jest o rozmiar za duża, dlatego warto podczas przymierzania ubrań zwracać uwagę jaki rozmiar ubrania leży na nas najlepiej.

2. Brak podstaw schludności

Jeśli chodzi o brak schludności to najczęściej w tej kwestii występują brudne buty, a należałoby w związku z tym podkreślić, że wiele kobiet zwraca na to dużą uwagę. W tej kwestii również zdarzają się brudne ubrania, a także niewyprasowane koszule.

3. Zbyt długie spodnie

Spoglądając na polskie ulice można stwierdzić, że większość mężczyzn nosi za długie spodnie, co sprawia że optycznie nogi wydają się być krótsze. Częstym widokiem są przetarte nogawki od szurania po chodniku. Odpowiednia długość na której powinny kończyć się spodnie to wysokość górnej krawędzi cholewki buta lub nieco ponad nią.

4. Niewłaściwa długość krawata

Standardowo krawat powinien sięgać do klamry paska i zarówno za długi, jak i za krótki krawat nie wyglądają za dobrze.

5. Za długie rękawy marynarki

Jest to błąd, który możemy spotkać bardzo często. Zbyt długie rękawy marynarki nie są estetyczne, a także uniemożliwiają wystawanie mankietu koszuli, co jest regułą dobrego stylu.

Podsumowanie

Zagłębiając się w szczegóły można by znaleźć o wiele więcej błędów modowych, lecz dla osób które dopiero co zaznajamiają się z tym tematem myślę że jest to dobra lista na początek.

Nie wspomniałem o niesamowicie popularnym błędzie, czyli zakładaniu skarpet do sandałów, ale akurat ten błąd stał się ikoną złego stylu i jest chyba najczęściej poruszany w różnego rodzaju mediach, więc pozwoliłem go sobie pominąć.

Napiszcie w komentarzach czy udaje Wam się unikać przedstawionych błędów czy też dzięki temu artykułowi uświadomiliście sobie, że jakiś błąd popełniacie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj