4 Typy sylwetki męskiej – dobierz ubiór do swojej sylwetki

0
11461

Przybliżamy w tym artykule wyróżnione już dawno 4 typy męskich sylwetek. Ta klasyfikacja pozwala na podkreślenie tego co korzystne, mając w perspektywie również to, co zdecydowanie należy odradzić.

4 Typy sylwetki męskiej
Źródło zdjęcia: stylzdrowia.pl

Sylwetka męska typu A. Tak zwana gruszka.

Jest to typ urody charakterystyczny i dobrze rozpoznawalny. Zazwyczaj występuje w przypadku, gdy osoba uprawiająca sporty zaniecha dotychczasowego trybu życia, po prostu zaniedbując się. Mięśnie nie znikają – występują bowiem wciąż dobrze umięśnione nogi i plecy, natomiast gruszka dlatego, że przy wszystkich atutach tej urody występuje brzuch.

Zaleca się w związku z tym wszystko to, co wysmukli talię, na przykład poprawnie dobrana marynarka z szerszymi klapami. Rzecz jasna bardzo pomocne są tu ciemne tonacje ubrania, czy to grafit, czy sama czerń. Kołnierzyk powinien być klasyczny. Zalecane są również jednorzędowe garnitury, czy też spodnie w pasie wyposażonymi w dwie zakładki. Zjawiskowe jest tutaj, że zamiast krawata doskonale może spisywać się w miejscu krawata muszka.

Nie są wskazane bynajmniej golfy czy obcisłe swetry, a zwłaszcza koszule w kratkę czy spodnie z obniżoną talią. Dobrym wyborem bywają kamizelki i gładkie koszule. Rozszerzone nogawki spodni też są zalecane, ale bez przesady.

Sylwetka męska typu I. Tak zwany ołówek.

Młody wygląd takiej osoby zalicza się do zdecydowanych atutów. Determinuje też cechy wybieranej garderoby. Ważne by odnośnie tego zadbać o podkreślenie proporcji. Szczupły korpus przy długich chudych rękach i nogach to cechy rozpoznawcze tego rodzaju urody. Do tego wysoki wzrost.

W tym przypadku chodzi o wzmocnienie sylwetki, rozwiązaniem dobrym bywa dwurzędowa marynarka, nie inaczej jest ze spodniami z zaszewkami, bez kantów. Zalecane są kolory ziemiste jak beżowy lub brązowy. Warto stosować wówczas kołnierzyk rozpięty, który sprawi, że poszerzeniu ulegną ramiona. Niektórzy natomiast dobrze sobie radzą ubierając golf i podwójny węzeł krawata. Marynarka zalecana to jak najbardziej ta dwurzędowa.

Jak łatwo się domyślić, istota rozwiązań jest też unikanie wszystkiego co może wyszczuplać, na przykład spodnie rurki czy wąskie krawaty. Odradza się też spodnie prasowane, w których widoczny jest kant, ponieważ kant dodatkowo wyszczupla jeszcze nogi, a nie o to przecież chodzi. Jest przeciwnie, zadaniem bowiem jest za sprawą ubrania optycznie dodać kilogramów.

Sylwetka męska typu O. Tak zwane jabłko.

W tym typie urody ramiona i biodra są tej samej szerokości. Widoczna jest otyłość, i to wszędzie. Bez względu na to, czy to talia, czy nogi lub ramiona i klatka piersiowa, wszędzie tam widać zbędne kilogramy. Obecna jest po prostu nadwaga. W związku z tym ubranie powinno wyszczuplać i takie cele spełniają marynarki szerokie w ramionach, ale nie za długie.

Należy wówczas zwrócić uwagę na klasykę, taką jak fason prostych spodni, koszul pozbawionych ozdób i tak zwanych przeszyć. Dobrze, jeśli pojawi się realizacja pomysłu na ubranie warstwowe, zwane popularną cebulką, jednak istnieje wówczas konieczność, aby wszystkie warstwy były zauważalne na wejściu. Dobrym przykładem odpowiedniego ubrania w tym przypadku jest marynarka na swetrze, a sweter na podkoszulce. Jednocześnie obecny powinien być pasek, w tym prostym celu, aby – co bardzo ważne – spodnie nie opadały (mogą to być równie dobrze szelki).

Zastanówmy się jednocześnie czego wówczas unikać, bo to bardzo ważne. Zbyt małe rozmiary są na pewno błędem nr 1, bowiem podkreślają to co ma zostać schowane. Szerokie sploty swetrów, duże wzory, czy też dżinsy, powinny być eliminowane, a to z uwagi na trudności w doborze odpowiedniego rozmiaru. Czarne monochromatyczne stroje również odpadają, ponieważ podkreślają tylko duże kontury ciała. Trzeba przy tym zaznaczyć, że koszulki polo są jak najbardziej na miejscu, o ile nie są wpuszczane w spodnie. Podkreślić należy jeszcze z całą mocą, że garderoba wzorzysta jest zdecydowanie odradzana. Natomiast dobrze, jeśli spodnie są cieniowane.

Sylwetka męska typu V, zwana trójkątem.

Dla wielu pań to figura idealna, muskularne nogi obecne są tak jak muskularny tors i ręce, ponadto ramiona widocznie szersze od bioder. Rzucająca się w oczy zadbana kondycja, ale i jednocześnie czasem zbyt duża dysproporcja między górą sylwetki, a dołem.

Tymczasem ten rodzaj sylwetki pozwala na włożenie praktycznie wszystkiego. Fajnym rozwiązaniem są marynarki niezbyt rozbudowane górą, które sięgają bioder. Dobry bywa po prostu t-shirt. Często osoby takie decydują się na dżinsy, co jest jak najbardziej wskazane, podobnie w przypadku skórzanych kurtek i wizytowych spodni z mankietem, na co pozwalają długie nogi.

W parze z tym co wskazane, idzie jak zwykle to co niewskazane, a i tu ma swoje miejsce. Mówi się niekiedy o epatowaniu mięśniami, więc podkreślanie ich na każdym kroku nie należy do wyborów najlepszych. Obcisłe koszulki winny być zatem pod ścisłą kontrolą, zwłaszcza jeśli mają jaskrawe kolory.

Podsumowanie

Wymienione typy sylwetki męskiej pozwalają na zasadzie klasyfikacji przybliżyć o co właściwie chodzi z odpowiednim doborem ubrań. Część osób posiada budowę będącą swoistą mieszanką różnych typów i w takim wypadku znając już sposoby właściwego podkreślania atutów i maskowania niedoskonałości, warto skomponować swój autorski styl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj