Na której ręce nosi się zegarek?

  0
  7443

  Choć pytanie pt. „Na której ręce nosi się zegarek?” może wydawać się prozaiczne, jednak jeśli cofniemy się do lat 50′ to zrozumiemy, że ma ono swoje uzasadnienie.

  Otóż w tamtych czasach panował zwyczaj zachowania równowagi w związku z którym żonaci panowie, których wtedy było aż 90% zakładali obrączkę na prawą rękę, a zegarek na rękę lewą. Podczas różnego rodzaju rozmów w dobrym tonie było wtedy trzymanie prawej dłoni w kieszeni spodni, w związku z czym uwidoczniony zegarek na lewej ręce był informacją o stanie cywilnym. Na prawej ręce zegarek nosiły dzieci lub osoby nieeleganckie, a w pewnych kręgach było to oznaką homoseksualizmu.

  Czasy się zmieniły, minęło od tamtego okresu już ponad 60 lat.

  Jeśli chodzi o zasady savoir vivre to nie ujmują one w żaden sposób na której ręce powinno nosić się zegarek. Pojawiają się czasami opinie, że noszenie drogiego zegarka na dominującej ręce nie jest w dobrym tonie, gdyż może być odebrane jako manifestowanie statusu majątkowego, jednak należy podkreślić że jest to jedynie opinia jakiejś garstki osób.

  Sięgnęliśmy już do historii, spojrzeliśmy do zasad savoir vivre, które nic na ten temat nie mówią, więc czas w końcu jasno i prosto odpowiedzieć na zadane pytanie.

  Zegarek nosimy na tej ręce na której nam wygodniej i nie musimy się przejmować jakimikolwiek zasadami na ten temat, gdyż takowe nawet nie istnieją.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj