Spinki do krawata

1
6826

Proponowane obecnie szpilki do krawata w większości już nie są prawdziwymi szpilkami (używa się ich tylko do plastronów), lecz klipsami albo klamrami. Nie musisz spinać krawata! Jeśli jednak Ci się to podoba, najlepiej wybierz możliwie najcieńszą i najbardziej klasyczną szpilkę.

Uchwyć klipsem, spinką lub klamrą oba końce krawata razem i przypnij je do koszuli na odcinku pomiędzy dwoma guzikami. W ten sposób wąski koniec już nie będzie luźno zwisał z przodu, krawat się nie będzie przesuwał, a klamra będzie miała niewielką możliwość ruchu na śliskim kawałku materiału.

Skomplikowane jest użycie spinki tie tack, która jest bardzo rozpowszechniona w USA. Jest to mały „patyczek” z łańcuszkiem, na którego końcu znajduje się zapięcie. „Patyczek” nie wygląda jak szpilka do plastronu, lecz bardziej jak olbrzymia pinezka. Rozdziel obie części tie tack i przełóż „patyczek” przez dziurkę od guzika koszuli. Zapnij koszulę, udrapuj oba końce krawata jeden na drugim i napnij je. Mniej więcej na wysokości użytej dziurki wsuń szpilkę przez krawat i włóż ją do zapięcia, które wisi na łańcuszku.

Prawdziwe szpilki do krawata nosi się mniej więcej pięć centymetrów poniżej węzła (niektórzy wsuwają je w węzeł, a w przypadku węzła krzyżowego jako element dekoracyjny). Unikaj wpinania nowoczesnych klipsów i spinek tie tack za wysoko na koszuli; powinny leżeć na wysokości górnej części klatki piersiowej. Jeżeli zakładasz marynarkę, sweter czy kamizelkę, możesz zrezygnować z klamer krawatowych. Tie tack pozostawiają krawatowi więcej możliwości ruchu niż klipsy. Wada: przekłuwają materiał.

Klamra nie trzyma się dobrze na śliskim krawacie, a tym bardziej w połączeniu ze śliskim materiałem koszuli, i zawsze wędruje w dół krawata, nawet jeśli sam się nie poruszasz, przesuwana niczym ręką czarownika. Zauważysz to po spojrzeniu Twojego rozmówcy, wbitym w Twoją klatkę piersiową. Najpierw musisz dobrze przymocować klamrę do koszuli! Jeśli dalej się przesuwa, możesz się wspomóc tie tack albo szpilką. Jednak szpilki krawatowe, nawet w wersjach eleganckich, mogą wyglądać pretensjonalnie. Nawet w USA – gdzie spinka tie tack jest u siebie – jest tyle samo jej krytyków, ile fanów. Zastanów się więc dobrze, czy musisz (chcesz) nosić szpilki lub klamry do krawata. Świadome zdynamizowanie krawata nie jest złe – musisz jedynie od czasu do czasu sprawdzać jego ułożenie w wycięciu kołnierzyka i w razie potrzeby przywrócić go na właściwe miejsce na klatce piersiowej.

1 KOMENTARZ

  1. Zas rozwiazywanie krawata po kazdym uzyciu i wiazanie go do nastepnych okazji powoduje to, ze jak mezczyzna nie czuje jak zlapac odpowiednia dlugosc podczas wiazania, moze doprowadzic do pelnej frustracji, oraz tez powoduje wypracowanie materialu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj