Węzeł Grantchester – duży i gruby

0
8319

Nawet z cienkiego i wąskiego krawata węzeł Grantchester wychodzi grubszy niż zwykle i dlatego wybór tego fasonu zależy od gustu danej osoby. (Inne 9-krotnie składane węzły przewyższają go jednak rozmiarem.)

Żadne niedomówienie…

Kolekcjonerzy węzłów Fink i Mao nadali prawdopodobnie taką nazwę temu fasonowi na pamiątkę malowniczego miasteczka w pobliżu Cambridge. Z powodu jego rozmiaru nie można jednak przypisać węzłowi tzw. brytyjskiego niedomówienia! Jeśli dobierzesz odpowiedni kołnierzyk koszuli, węzły składane siedmio- czy dziewięciokrotnie mogą bardzo dobrze wyglądać w przypadku niższych mężczyzn. Wykorzystujesz przy tym tyle materiału, że nawet długie krawaty pod koniec wiązania będą Ci sięgać ledwo do pasa. Jako osoba niewysoka, nie musisz dłużej walczyć z wąskim końcem krawata, który w przypadku węzłów składanych mniejszą liczbą ruchów opada najczęściej daleko poniżej szerokiego końca i musi być wepchnięty w koszulę. Ale uwaga: tak duży węzeł nie jest odpowiedni dla każdego kształtu twarzy! Jeśli masz okrągłą, raczej pełną twarz i szeroki, mocny kark, zdecydowanie powinieneś wybrać inny węzeł!

Ważne

Jak zwykle w przypadku węzłów o dużej liczbie kroków wiązania, powinieneś zacząć możliwie najbliżej wąskiego końca krawata, w przeciwnym razie węzeł wyjdzie jeszcze grubszy niż jest to przewidziane. Wtedy też zawiązany krawat będzie za krótki.

Sposób wiązania

wezel-grantchester

W kilku słowach

  • odwrócony
  • asymetryczny
  • duży, gruby
  • do cienkich tkanin
  • dla niższych mężczyzn
  • rozwiązuje się sam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj