Na co zwrócić uwagę kupując męski garnitur?

0
4041

Dobrze dobrany garnitur powinien wyglądać tak, jakby był szyty na miarę. Oczywiście, nie oznacza to, że tak ma być w istocie. Przede wszystkim chodzi o odpowiednie dobranie jego fasonu, kolorystyki oraz rozmiaru, a w szerszej perspektywie także i jego charakteru do okazji, na którą chce się go włożyć.

Rodzaje garniturów rozróżniane ze względu na ich przeznaczenie

To tak naprawdę najbardziej podstawowe rozróżnienie garniturów od jakiego powinniśmy rozpocząć nasze poszukiwania:

  • Pierwszym rodzajem garnituru będzie garnitur wizytowy. Zazwyczaj, spora część panów to właśnie takiego garnituru będzie potrzebować prędzej czy później, nawet jeśli chodzenie w garniturze wybitnie nie jest ich domeną. Taki garnitur można wyjąć z szafy przy okazji różnych ważnych imprez i okoliczności. Garnitur wizytowy możemy kupić w wersji dwuczęściowej lub też trzyczęściowej. Garnitury dwuczęściowe to najbardziej podstawowa wersja, na którą składa się marynarka oraz spodnie. Wersję tę można poszerzyć o dodatkową kamizelkę.
  • Szczególnym rodzajem garnituru wizytowego jest garnitur biznesowy. Tak naprawdę, tym, co różni te dwa rodzaje to ich kolorystyka. Garnitur wizytowy może być szary, granatowy, grafitowy oraz w przypadku najważniejszych i najbardziej podniosłych okoliczności- czarny. W przypadku garniturów biznesowych raczej nie stosuje się czerni, znacznie częściej wybierając granat.
  • Garnitur ślubny- można dodatkowo wyróżnić go ze względu na fakt, że może on przyjąć rozmaitą formę, a więc może to być także surdut lub frak. W przypadku takiego wyjścia jak własny ślub jak najbardziej można zdecydować się na klasyczną czerń.
  • Garnitur sportowy o mniej formalnym charakterze- taki garnitur nie wymaga żadnej specjalnej okazji do tego, aby móc go założyć. Jednocześnie jest on elegancki, ale też nie na tyle, aby czuć się w nim źle przy okazji wyjść bardziej na luzie. Garnitur ten będzie idealny na randkę czy na imprezę, mamy też tutaj większą dowolność jeśli chodzi o jego krój. Może to być nawet garnitur sztruksowy lub też garnitur z dużymi kieszeniami.

Rodzaje garniturów ze względu na ich fason

Oczywiście, fason i krój takiego garnituru również jest szalenie istotny, gdyż najmocniej wpływa na to, jak nasza sylwetka będzie się w nim prezentować. Standardowo, do wyboru mamy garnitur typu slim oraz garnitur w wersji klasycznej. Ten pierwszy zdecydowanie bije rekordy popularności i jest uważany za najbardziej modny i nowoczesny. Dzięki zastosowaniu wcięcia w okolicy talii sprawia on, że sylwetka jest smuklejsza, a garnitur wydaje się być lepiej dopasowany. Zastosowane taliowanie pozwala podkreślić ramiona oraz klatkę piersiową, a zapinanie na dwa guziki z przodu w przypadku marynarki, dodatkowo może maskować ewentualne mankamenty figury. Natomiast w przypadku garnituru klasycznego, to co go charakteryzuje to bardziej luźny i prosty projekt, który pozornie może się wydawać bardziej wygodny. Nie mając pewności, co do tego jaki fason powinniśmy wybrać, najlepiej zdecydować się na przymiarkę kilku interesujących nas modeli. Pamiętajmy, że jeśli chcemy kupić swój pierwszy garnitur, powinien mieć on jak najbardziej uniwersalny charakter.


Artykuł zawierał treści sponsorowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj