Długość spodni od garnituru – jaka powinna być?

0
6439

Prawidłowa długość spodni od garnituru to kwestia która sprawia problemy nie tylko mężczyznom, którzy ubierają garnitur sporadycznie na ważne okazje, lecz także problem ten można zauważyć wśród gwiazd showbiznesu czy polityków.

Długość spodni od garnituru – najczęstszy błąd

Zbyt długie spodnie | Źródło: Flickr | Licencja: CC BY SA 2.0

Najczęstszym błędem, który popełniany jest w kwestii długości spodni od garnituru są zbyt długie spodnie.

Za długie spodnie tworzą różnego rodzaju harmonijki i fałdy na nogawkach powodując optycznie krótszą sylwetkę i skupianie wzroku w tym miejscu.

Spodnie powinny pełnić rolę estetyczną, a sylwetkę prostować i wyszczuplać, a tego typu mankamenty nie powinny odciągać wzroku.

Długość spodni od garnituru – ważna zasada

Bardzo ważną kwestią do oceny właściwej długości spodni jest szerokość nogawek. W przypadku szerszych nogawek spodnie powinny być dłuższe, a w przypadku węższych – krótsze. Spodnie powinny tworzyć jak najprostszą linię, a jedynie z przodu są dopuszczalne minimalne, naturalnie powstające zagięcia.

Oto w jaki sposób ta zasada jest realizowana wśród różnych tradycji, które stosują różne szerokości nogawek:

  • W przypadku nogawek charakterystycznych dla marek europejskich (20-22 cm) nogawka powinna sięgać z tyłu do połowy cholewki.
  • W przypadku nogawek szerokich dołem (24-26 cm), które często są używane wśród Amerykanów spodnie powinny sięgać do obcasa i zakrywać wiązanie buta.
  • W przypadku wąskich nogawek (16-19 cm), które są charakterystyczne dla włoskiej mody – spodnie powinny eksponować buty, a dolna krawędź powinna tylko dotykać krawędzi cholewki buta.

Długość spodni od garnituru – podsumowanie

Podsumowując: W pozycji stojącej nogawka z tyłu powinna być gładka i tworzyć na kancie jednolitą linię.

Nie należy się przejmować, że w czasie poruszania nogawki się podciągają i widać skarpetki – jest to zjawisko naturalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj