Węzeł Manhattan

  Nie wiadomo, kto nadał temu węzłowi taką nazwę. Rozpowszechniono ją jedynie w Niemczech (poprzez Internet).

  Z takim węzłem nawet mieszkańcy Manhattanu w Nowym Jorku, którzy, jak wiadomo, przez cały tydzień, o każdej porze dnia chodzą w garniturach, wyglądaliby bardzo elegancko. Węzły krawatowe typu Manhattan, o kompaktowym kształcie, są szczególnie korzystne dla mężczyzn o okrągłej twarzy. Efekt wyszczuplający można dodatkowo zwiększyć, wybierając krawat w paski.

  Rada

  Pomijając utarte ostrzeżenia dotyczące krawatów we wzorki, trudno jest udzielić ogólnych rad co do stylu zestawień krawat – koszula. Moda się zmienia – dopuszczalne jako nowy klasycyzm są odważne połączenia wzorów w stylu lat siedemdziesiątych. Z czasem na pewno znajdziesz takie połączenia, które będą do Ciebie pasowały – niezależnie od rodzaju modnych koszul. Przy zakupie koszuli od razu konsultuj się ze sprzedawcą w sprawie krawata (nie musisz za każdym razem kupować nowego). Dużą pomocą są wystawione w sklep zestawy koszula – krawat.

  Ważne

  Fason Manhattan to interesująca mieszanina dwóch różnych węzłów. Początek kolejności wiązania jest identyczny jak w przypadku węzła św. Andrzeja (rozdz. 17.). Kiedy po raz drugi przełożysz aktywny koniec krawata, powinieneś wykonać kroki wiązania Four-in-hand. Przypuszczalnie już je umiesz, więc musisz przyswoić sobie jedynie ruchy początkowe.

  Sposób wiązania

  wezel-manhattan

  W kilku słowach

  • – (lekko) asymetryczny
  • – odwrócony- wygląda kompaktowo nawet z szerszych krawatów lub grubych tkanin
  • – do typowych i szerszych kołnierzyków
  • – do niewyszukanych krawatów
  • – z cienkich lub elastycznych tkanin
  • – nie rozwiązuje się sam

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *